International House Izmir                                                                             cam logo                                                                                                                                                                                 

Şubelerimiz |  International House | İletişim   england flag

ETS-TOEFL-NEW LOGO JAN 12

TOEFL Hazırlık Kursu

TOEFL (Test of English as a Foreign Language - Yabancı Dil olarak İngilizce Sınavı) standart Amerikan İngilizcesini üniversite düzeyinde kullanabilme ve anlayabilme yeteneğini ölçen bir sınavdır. Pek çok Amerikan ve İngilizce eğitim veren üniversite İngilizce dilinde eğitim görmemiş olan başvuruculardan bu sınavı ister. Dünyanın çoğu ülkesinde yılda birkaç kere verilen bu sınavı Amerika'da Educational Testing Services şirketi düzenler.

Sınavın biçimi ve içeriği

Nerede yapıldığına bağlı olarak sınav, aşağıdaki üç biçimden birinde olabilir:

  1. Bilgisayarlı test (TOEFL® CBT), dört bölümden oluşur. Bu bölümler okuduğunu anlama, gramer bilgisi, dinlediğini anlama ve yazma yeteneklerini değerlendirir. Dinleme ve gramer bilgisi bölümlerindeki soruların güçlüğü, verilen cevapların doğruluğuna bağlı olarak bilgisayar tarafından sınav boyunca ayarlanır. İnternet üzerinde test uygulamasının başlaması ile bilgisayarlı test uygulaması sona ermiştir.
  2. Yazılı test (TOEFL® PBT), internet üzerinden testin verilemediği sınav merkezlerinde ya da internet üzerinden testi tercih etmeyenlere seçenek sağlamak amacıyla verilir. Bu test de bilgisayarlı testin sınadığı alanları sınar, ama bilgisayarlı testten daha çok sayıda soru içerir ve yazılı kısmın puanı test kısmından ayrı değerlendirilir.
  3. İnternet üzerinden test (TOEFL® iBT), 2006 yılından beri uygulanmaktadır. Bu sınav biçiminde dilbilgisi bölümü kaldırılmış, ama yeni olarak bir konuşma yeteneği bölümü eklenmiştir. Dört bölümden oluşur: Okuma, Dinleme, Konuşma ve Yazma.

 

TOEFL Hazırlık Eğitimi İçeriği:

  • Etkili konuşma stratejileri: Bu eğitim, öğrenciye, zaman kısıtlaması olan bir durumda nasıl etkili konuşulabileceğini öğretir. Her öğrenci için yapılan bireysel analiz sonucunda, kendilerinin konuşma becerilerini geliştirebilmeleri için kişisel öneriler sunulur.
  • Yazım teknikleri: Öğrencilere sınavın yazım bölümündeki sorulara etkin cevaplar verebilmeleri için başarısı kanıtlanmış yazma metodları ve formüller sunulmaktadır. Öğrencilerin yazdığı kompozisyonlar, öğretmenler tarafından notlandırılır ve kendilerine verilen sürede daha iyi nasıl yazabilecekleri konusunda öneriler sunulur.
  • Okuma Teknikleri: Okuma problemlerini çözme ve çoktan seçmeli soruları cevaplandırma konusunda stratejiler. Farklı okuma soruları üzerinden çalışılarak öğrenciler doğru cevaplara ulaşabilmek için nelere bakılması gerektiği konusunda eğitim alırlar.
  • Dinleme Teknikleri: Öğrenciler dinleme parçalarına nasıl bir yaklaşımda bulunacaklarını öğrenirler. Bu bölümün içeriği öğrencilerin neyi dinledikleri ve önemli noktaları nasıl hatırlayabileceklerini kapsamaktadır.

Eğitim Seviyesi: High-Intermediate / Upper- Intermediate (merkezimizde seviye tespit sınavı olmak gereklidir)

Eğitim Materyeli: Kurs materyeli International House tarafından temin edilecektir

 

 

Hafta sonu grubu: Haftada 5 saat / toplam 10 hafta, 50 saat

Eğitim Başlama Tarihi: Kasım 2017 (kesin tarih Ekim ayında ilan edilecektir)

Eğitim Günü ve Saati: Cumartesi / 10:00 – 15:00

Ücret: 1.500 TL (nakit) veya 1.750 TL (kredi kartına 5 taksit)

Detaylı bilgi için (232) 484 24 90

Ücretsiz İngilizce Eğitimi

ücretsiz ingilizce eğitimi

Tamamı Yabancı Öğretmenler ile Dil Eğitimi

10 eylül insta

MY Words

app-ss 1 

rainbow
 


 Copyright © 2012 International House Izmir. All rights reserved