International House Izmir                                                                             cam logo                                                                                                                                                                                 

Şubelerimiz |  International House | İletişim   england flag

IELTS logo

 

IELTS Hazırlık Kursu

IELTS: International English Language Testing System, İngilizce’nin geçerli olduğu ortamlarda eğitim almak veya çalışmak isteyen adayların İngilizce dil seviyesini ölçmek için hazırlanmış bir sınavdır.

IELTS, British Council (BC), University of Cambridge English For Speakers of Other Languages (ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafından ortaklaşa geliştirilen bir dil sınavıdır.

IELTS Türkiye'de, İstanbul, Ankara ve İzmir’de uygulanır fakat bu sınavın bütün başvuru işlemleri sadece British Council İstanbul ofisinden yapılmaktadır.

IELTS, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere ve Amerika gibi birçok ülkelerdeki üniversite ve şirketler tarafından kabul edilmektedir.  Türkiye’de IELTS’i kabul eden üniversite ve şirket sayısı ise gün geçtikçe artmaktadır. Örneğin: Boğaziçi, Bilkent, Bilgi, Yeditepe Üniversiteleri ve THY, İş Bankası ve Akbank gibi. Ayrıca göçmenlik büroları ve devlet kurumları da IELTS sınavını tanımaktadırlar.

IELTS Sınavı Academic ve General Training olmak üzere iki modül seçeneğine sahiptir. General Training modülü genelde göçmenlik başvuruları için tercih edilir, Academic modül ise eğitim alanında yapılan başvurularda tercih edilmektedir.

IELTS Sınavı Listening (Dinleme), Reading (Okuma), Writing (Yazma) ve Speaking (Konuşma) olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır. Konuşma bölümü hariç, toplam sınav süresi 2 saat 45 dakikadır. 

IELTS Hazırlık Eğitimi İçeriği:

  • Etkili konuşma stratejileri: Bu eğitim, öğrenciye, zaman kısıtlaması olan bir durumda nasıl etkili konuşulabileceğini öğretir. Her öğrenci için yapılan bireysel analiz sonucunda, kendilerinin konuşma becerilerini geliştirebilmeleri için kişisel öneriler sunulur.
  • Yazım teknikleri: Öğrencilere sınavın yazım bölümündeki sorulara etkin cevaplar verebilmeleri için başarısı kanıtlanmış yazma metodları ve formüller sunulmaktadır. Öğrencilerin yazdığı kompozisyonlar, öğretmenler tarafından notlandırılır ve kendilerine verilen sürede daha iyi nasıl yazabilecekleri konusunda öneriler sunulur.
  • Okuma Teknikleri: Okuma problemlerini çözme ve çoktan seçmeli soruları cevaplandırma konusunda stratejiler. Farklı okuma soruları üzerinden çalışılarak öğrenciler doğru cevaplara ulaşabilmek için nelere bakılması gerektiği konusunda eğitim alırlar.
  • Dinleme Teknikleri: Öğrenciler dinleme parçalarına nasıl bir yaklaşımda bulunacaklarını öğrenirler. Bu bölümün içeriği öğrencilerin neyi dinledikleri ve önemli noktaları nasıl hatırlayabileceklerini kapsamaktadır.

 

Eğitim Süresi :

Sadece bire bir eğitimler verilmektedir. Eğitim süresi, katılımcının seviyesi ve hedef puanına bağlı olarak değişmektedir. 

Bire bir eğitimlerde başarı oranımız % 82 dir.

Ücretsiz İngilizce

ücretsiz ingilizce eğitimi

Online Speaking Paketi

blended insta feed 28 eylül

Tamamı Yabancı Öğretmenler ile Dil Eğitimi

10 eylül insta

Sözleşmesiz 1 ay kayıt ol

try

MY Words

app-ss 1 

rainbow
 


 Copyright © 2012 International House Izmir. All rights reserved